X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Premiera filmu „Unmoored” w ramach pasma Polonica

Międzynarodowa koprodukcja „Unmoored” z udziałem Anny Próchniak, Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Andrzeja Konopki premierowo pojawi się w programie naszego festiwalu w ramach pasma POLONICA. Od lat prezentujemy w nim najciekawsze projekty, w które angażują się polskie artystki i artyści.

„Unmoored” opowiada historię znanej prezenterki telewizyjnej, która zostaje zmuszona do przerwania nabierającej tempa kariery, kiedy na jej męża padają poważne oskarżenia. Para wyjeżdża z miasta, a następnie próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

W paśmie Polonica pojawią się również:

Naszymi gościniami będą m.in.: Anna Próchniak, Marta Żmuda Trzebiatowska, Caroline Ingvarsson i Małgorzata Zajączkowska. Spotkania z twórcami filmowymi niezmiennie pozostają darmowe dla publiczności festiwalu.

Rok, w którym w polskiej koprodukcji powstała wybitna „Strefa interesów” Jonathana Glazera, musi być rokiem dobrym i ważnym. Inna rzecz, że na tle tego tytułu wszystkie pozostałe nieco bledną. Postaramy się udowodnić, że to niekoniecznie musi być prawdą. Jak zawsze na Tofifest pokażemy najważniejsze filmy powstałe w koprodukcji z Polską lub z udziałem polskich artystów. Obok filmów znanych już z naszych kin hitem tegorocznej edycji będzie na pewno „Unmoored” - głośny szwedzki obraz w reżyserii Caroline Ingvarsson z udziałem m.in. Anny Próchniak, Marty Żmudy Trzebiatowskiej i Andrzeja Konopki, oraz hollywoodzki „Late Bloomers” Lisy Steen ze wspaniałą kreacją Małgorzaty Zajączkowskiej – mówi Łukasz Maciejewski, kurator pasma Polonica MFF Tofifest.

Zachęcamy do śledzenia zagranicznych karier rodzimych filmowców!

W programie:

  1. Unmoored, reż. Caroline Ingvarsson, Wielka Brytania, Polska, Szwecja, 2023, 93’
  2. Strefa interesów, reż. Jonathan Glazer, Wielka Brytania, Polska, 2023, 105’
  3. Joika, reż. James Napier Robertson, USA, Nowa Zelandia, Polska, 2023, 110’
  4. Przysięga Ireny, reż. Louise Archambault, Polska, Kanada, 2023, 121’
  5. Late Bloomers, reż. Lisa Steen, USA, 2023, 92’

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest