X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

fot. Marta Wojtal

Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Założycielkę Fundacji UNAWEZA i inicjatorkę projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”.

Martyna Wojciechowska to dla mnie postać wybitna, wielowymiarowa, tworząca przestrzenie dialogu zarówno na srebrnym ekranie, jak i w swej społecznej działalności. Dająca skrzydła odwagi, konsekwencji i determinacji w drodze do wyznaczonego celu nam wszystkim — kobietom. Kobieta absolutnie niepokorna… — mówi Kafka Jaworska. To dla mnie zaszczyt, że ta niezwykła kobieta, będzie naszą gościnią i wystąpi nie tylko w roli twórczyni filmowej, ale również inicjatorki projektu „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” oraz prezeski Fundacji UNAWEZA, która w swojej misji niesie pomoc w Polsce i na krańcach świata.

Martyna Wojciechowska przez 10 lat pełniła funkcję redaktorki naczelnej polskiej edycji magazynów „National Geographic” i „NG Traveler”. Podróżuje po świecie realizując autorski program podróżniczy „Kobieta na krańcu świata”, w którym pokazuje inspirujące historie kobiet, ale także podejmuje ważne społecznie tematy z obszaru praw człowieka. Do tej pory zrealizowała blisko 130 odcinków programu.

Reżyseruje filmy dokumentalne, które cieszą się międzynarodowym uznaniem. Film dokumentalny „Ludzie Duchy” zdobył nagrodę Złotej Nimfy na festiwalu w Monte Carlo, dokument „A jeśli jutro wojna się skończy” został nagrodzony na festiwalu Deauville Green Awards we Francji.

W programie tegorocznego festiwalu zaprezentujemy naszym widzom film dokumentalny „Hope”, który otrzymał nagrodę na World Media Film Festival w Hamburgu, a swoją światową premierę miał na początku czerwca na platformie Max. Po filmie, na który zapraszamy w sobotę 29 czerwca o godzinie 16.30, w Sali Kameralnej w CKK Jordanki w Toruniu, odbędzie się spotkanie z tegoroczną laureatką.

Dzień wcześniej, w piątek 28 czerwca, Martyna Wojciechowska weźmie również udział w spotkaniu po filmie „Nic nie czuję”, której to produkcji partnerował jej projekt „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”. W tym spotkaniu udział wezmą jego twórcy i bohaterowie Anita Bugajska, Janusz Schwertner, Jerzy Zawadzki, Rafał Szymański, Oliwia Stępień-Tomaszek i Magdalena Tomaszek. Projekcja rozpocznie się o godzinie 19.50 w Cinema City.

Martyna Wojciechowska jest zdobywczynią Korony Ziemi, a prywatnie miłośniczką przygody i ciągłego odkrywania świata. Jest licencjonowanym skoczkiem spadochronowym oraz technicznym nurkiem głębinowym, z osobistym rekordem 125 metrów. Członkini The Explorers Club.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest