X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzień pierwszy na 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

25 czerwca rozpocznie się 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! Podczas uroczystej gali otwarcia nagrody odbiorą aktorki Magdalena Różczka i Ewa Wiśniewska. W programie pierwszego dnia festiwalu znalazł się m.in. panel dyskusyjny z udziałem Karoliny Korwin-Piotrowskiej i Katarzyny Kasi oraz spotkanie z Arturem Żmijewskim, reżyserem filmu „Sami swoi. Początek”.

Konkurs filmów polskich From Poland rozpocznie się pokazem produkcji Sami swoi. Początek o 19:30 w Cinema City, po którym z widzami spotka się reżyser Artur Żmijewski. W tej lokacji pokażemy również dwa filmy, które zapoczątkują walkę o nagrodę Grand Prix festiwalu, czyli Złotego Anioła konkursu On Air: Girls Will Be Girls w reż. Shuchi Talati, na który zapraszamy o 17:00, oraz Me, Maryam, The Children and 26 Others w reż. Farshada Hashemi, który pokażemy o 20:15.

W ramach inauguracji pasma Plastic Fantastic? zapraszamy na seans filmu Parasolki z Cherbourga w reż. Jacques’a Demy’ego, który odbędzie się o 16:00 w CKK Jordanki. Po projekcji widzowie mogą wziąć udział w dyskusji poświęconej fenomenowi filmu „Barbie” w reż. Grety Gerwig, którą poprowadzą krytyczka filmowa Karolina Korwin-Piotrowska oraz publicystka Katarzyna Kasia.

Cykl projekcji z pasma Niepokorne rozpocznie seans filmu Las w reż. Lidii Dudy, który pokażemy w Cinema City o 17:45. Pokaz zakończy się spotkaniem z twórczynią dokumentu.

Pełny harmonogram festiwalu jest dostępny tutaj.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest