X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzień piąty na 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze zmierza ku końcowi, ale my nie zwalniamy ani na moment! W programie m.in. pokaz filmu dokumentalnego „Hope” po którym z widzami spotka się Martyna Wojciechowska. Zapraszamy również na spotkanie z Kanclerzem Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciejem Ślesickim w ramach projekcji filmu „kRAJ”. W sobotni wieczór odbędzie się także Gala Zamknięcia Festiwalu, gdzie nagrodę Złotego Anioła za niepokorność twórczą odbiorą Jerzy Skolimowski, Martyna Wojciechowska i Zbigniew Zamachowski.

W Cinema City zaprezentujemy trzy ostatnie produkcje z konkursu From Poland, w którym zwycięski film wybierają nasi widzowie. O 13:20 odbędzie się pokaz „Fin del Mundo” w reż. Piotra Dumały, a po nim spotkanie z reżyserem oraz aktorką Heleną Norowicz. O 15:15 pokażemy „Imago” w reż. Olgi Chajdas. Po projekcji z publicznością spotkają się reżyserka, aktorka Bogusława Schubert i autor zdjęć Tomasz Naumiuk. O 15:45 rozpocznie się seans filmu „Wariaci” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, po którym o kulisach produkcji opowie nam reżyser wraz z aktorką Alicją Stasiewicz.

O 15:00 odbędzie się projekcja filmu „kRAJ” w reż. Macieja Ślesickiego, Mateusza Motyki, Veronici Andersson i Filipa Hilleslanda. Po seansie z gośćmi naszego festiwalu spotkają się Kanclerz Warszawskiej Szkoły Filmowej Maciej Ślesicki oraz autor zdjęć Mateusz Pastewka.

O 16:30 w CKK Jordanki zapraszamy na pokaz filmu dokumentalnego „Hope” w reż. Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej, po którym odbędzie się spotkanie z tegoroczną laureatką Złotego Anioła.

W kawiarni WEJśCIóWKA (ul. Plac Teatralny 1) o 17:00 odbędzie się panel dyskusyjny „Drapieżnicy czy kochankowie? O wampirach w popkulturze”. Dyrektor FINA Tomasz Kolankiewicz oraz Marcin Jaranowski porozmawiają o tegorocznym motywie przewodnim festiwalu. Wstęp wolny!

O 17:45 w Cinema City pokażemy film „Jedna dusza” w reż. Łukasza Karwowskiego, po którym nastąpi spotkanie z reżyserem, Weroniką Karwowską, Anną Siemiątkowską, Sebastianem Szczęsnym, Janem Borodziukiem oraz Filipem Kovčinem. Natomiast o 18:00 w ramach pasma Polonica pokażemy film „Lepiej późno niż wcale” w reż. Listy Steen. Po seansie zapraszamy na spotkanie z aktorką Małgorzatą Zajączkowską.

W CKK Jordanki o 19:00 odbędzie się uroczysta Gala Zamknięcia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze, podczas której poznamy laureatów konkursów On Air i From Poland. Nagrodę Złotego Anioła za niepokorność twórczą odbiorą Jerzy Skolimowski, Martyna Wojciechowska i Zbigniew Zamachowski. Flisak, Nagroda Prezydenta Miasta Torunia, trafi do Juliana Świeżewskiego, a Złoty Anioł dla Europejskiej Aktorki Bella Woman pofrunie w ręce Kamili Urzędowskiej.

Pełny harmonogram festiwalu jest dostępny tutaj. Zapraszamy również do przeglądania zdjęć z 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Anna Błażewicz

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest