X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzień szósty na 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze

To już ostatni dzień 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze! W niedzielnym programie m.in. spotkanie z twórcami filmów „Za duży na bajki 2” oraz „Zielona Granica”, a także aż siedem pokazów w ramach pasma Must See Must Be.

Najmłodszych widzów zapraszamy o 10:00 do CKK Jordanki na film „Za duży na bajki 2” w reż. Kristoffera Rusa, który pokażemy w ramach „Śniadania filmowego” — projektu łączącego kino familijne i sztukę kulinarną! Po seansie o kulisach produkcji opowiedzą grający główne role Dorota Kolak, Maciej Karaś i Patryk Siemek. O 15:30 odbędzie się projekcja „Zielonej Granicy” w reż. Agnieszki Holland, po której z widzami spotkają się twórcy filmu: Marcin Wierzchosławski, Tomasz Naumiuk i Kamila Tarabura. Z kolei o 19:25 zapraszamy na pokaz „Anatomii upadku” w reż. Justine Triet.

Niedziela to nie lada gratka dla miłośników pasma Must See Must Be, w ramach którego zaprezentujemy aż 7 filmów! Nie zabraknie wśród nich takich produkcji jak: „Jutro będzie nasze” w reż. Paoli Cortellesi, którego pokaz odbędzie się o 13:00 w CKK Jordanki; „Raj w płomieniach” w reż. Petera Keglevica, na który zapraszamy o 12:00 do Cinema City, a także coś dla fanów horrorów, czyli film „Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo” w reż. Ariane Louis-Seize, na którego projekcję zapraszamy o 16:15, również do Cinema City.

W Cinema City pokażemy także dwa filmy zwieńczające pasmo Plastic Fantastic?: o 12:15 „Panienki z Rochefort” w reż. Jacque’sa Demy’ego, a o 15:45 „Czerwone trzewiki” w reż. Emerica Pressburgera i Michaela Powella.

W Dworze Artusa pokażemy dwa ostatnie filmy w ramach retrospektywy Heleny Grossówny: „Królową przedmieścia” w reż. Eugeniusza Bodo o 18:00 oraz „O dwóch takich, co ukradli księżyc” w reż. Jana Batorego, którego seans odbędzie się o 19:30.

Pełny harmonogram festiwalu jest dostępny tutaj. Zapraszamy również do przeglądania zdjęć z 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze.

Aleksandra Słupska

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest