Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

10 do 11

11’e 10 kala · reż. Pelin Esmer
Turcja, Niemcy, Francja 2009, 110’
Polska premiera

10 to 11 to historia zapalonego kolekcjonera Mithata i dozorcy budynku o imieniu Ali. Dla Mithata Stambuł kończy się tam, gdzie jego zbiory, a dla Alego to tylko jego blok i kilka budynków dookoła. Kiedy sąsiedzi, obawiający się trzęsienia ziemi i chcący mieszkać w budynku o wyższej wartości, decydują się na jego przebudowę, dla Mithata zaczyna się walka o ocalenie kolekcji — najtrudniejsza w jego życiu. Budynek staje się wspólnym losem tych dwóch samotnych mężczyzn. Ich znajomość zaczyna się od współpracy nad ocaleniem ciągłości zbiorów, zmienia się, gdy Mithat przekazuje Stambuł Alemu, a kończy się w momencie, gdy mimo woli wzajemnie zmieniają swoje przeznaczenie.

Reżyser:Pelin Esmer
Scenariusz:Pelin Esmer
Zdjęcia:Özgür Eken
Montaż:Ayhan Ergürsel, Pelin Esmer, Cem Yildirim
Obsada:Nejat Isler, Mithat Esmer, Laçin Ceylan, Tayanç Ayaydin
Nagrody:Nagroda Specjalna Jury / Special Prize Of The Jury (MFF / IFF Istambul 2009); Najlepszy Film / Best Film, Najlepszy Scenariusz / Best Screenplay (Adana Golden Boll Film Festival 2009); FIPRESCI Award (2009); Najlepszy Film / Best Film (Rotterdam Film Festival)

Pelin Esmer urodziła się w 1972 roku w Istambule, gdzie też dorastała. Po ukończeniu studiów na socjologii, brała udział w warsztatach kina tureckiego po okiem reżysera Yavuza Ozkana. Pracowała jako pierwszy asystent reżysera przy wielu tureckich i zagranicznych filmach — fabularnych, dokumentalnych, a także reklamach. Prowadzi wykłady na temat tworzenia filmów dokumentalnych istambulskim Uniwersytecie Kadir Has.

Filmografia:

  • 2002: The Collector
  • 2005: The Play
  • 2009: 10 to 11