Tofifest

Newsletter

Nowe Kino Fińskie
Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski
Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Gotyk

Gothic, The · reż. Ken Russell
USA 1986, 87’

Film dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się nad (nie)prawdziwą historią Frankensteina. Rzecz dzieje się w posiadłości Lorda Byrona, owej historycznej nocy, podczas której Mary Shelley ożywia monstrum. To już nie komedia Mela Brooksa, ale bardzo poważne szaleństwo w ciemnościach i koszmar poprzetykany fantazjami seksualnymi. Cały Ken Russell.

Reżyser:Ken Russell
Scenariusz:Stephen Volk
Muzyka:Thomas Dolby
Zdjęcia:Mike Southon
Montaż:Michael Bradsell
Obsada:Gabriel Byrne, Natasha Richardson, Julian Sands
Produkcja:Al Clark, Penny Corke, Robert Devereux, Robert Fox