Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Gotyk

Gothic, The · reż. Ken Russell
USA 1986, 87’

Film dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się nad (nie)prawdziwą historią Frankensteina. Rzecz dzieje się w posiadłości Lorda Byrona, owej historycznej nocy, podczas której Mary Shelley ożywia monstrum. To już nie komedia Mela Brooksa, ale bardzo poważne szaleństwo w ciemnościach i koszmar poprzetykany fantazjami seksualnymi. Cały Ken Russell.

Reżyser:Ken Russell
Scenariusz:Stephen Volk
Muzyka:Thomas Dolby
Zdjęcia:Mike Southon
Montaż:Michael Bradsell
Obsada:Gabriel Byrne, Natasha Richardson, Julian Sands
Produkcja:Al Clark, Penny Corke, Robert Devereux, Robert Fox