Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Trzy Minuty. 21:37

Three Minutes. 21:37 · reż. Maciej Ślesicki
Polska 2010, 90’

Trzy minuty stanowią punkt zwrotny w życiu bohaterów filmów. W ciągu sześćdziesięciu sekund czyjeś życie diametralnie się zmienia, czasem kończy…

Wrażliwy chłopiec, który nie umie się pogodzić z otaczającą go agresją i sam sięga po przemoc… Reżyser, który nie chce już robić filmów i zamiast wykorzystać szansę na wielką międzynarodową produkcję, zakochuje się w swojej nauczycielce od angielskiego… Malarz uwięziony w sytuacji bez wyjścia… Ojciec, który stara się chronić Synka przed swoją przeszłością… Losy ich wszystkich splotą się w czasie trzech minut.

Tytuł 21:37 nawiązuje do autentycznego wydarzenia po śmierci papieża Jana Pawła II, kiedy Polacy w niespotykanym, jednoczącym geście wyłączali światła w swoich domach.

Reżyser:Maciej Ślesicki
Scenariusz:Maciej Ślesicki
Zdjęcia:Andrzej Ramlau
Montaż:Krzysztof Paluchowski, Kamil Czwartosz
Obsada:Bogusław Linda, Piotr Adamczyk, Agnieszka Grochowska, Krzysztof Stroiński, Paweł Królikowski, Mateusz Damięcki
Nagrody:Złote Lwy / Golden Lions – Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca / Best Supporting Actress (FPFF Gdynia 2010)

Maciej Ślesicki ― reżyser, producent, scenarzysta ― urodził się w Warszawie w 1966 roku. Ukończył kierunek operatorski Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Po obsypanym nagrodami debiucie Tato postanowił kontynuować inteligentne i pełne humoru mieszanie filmowych gatunków. Kolejny film, komedia sensacyjna Sara, została dobrze przyjęta przez krytyków i była wielkim sukcesem komercyjnym. Maciej Ślesicki wyreżyserował pierwszy polski sitcom, 13 posterunek, do którego pisał również scenariusz. W 2004 wraz z Bogusławem Lindą założył Warszawską Szkołę Filmową, a 2005 roku z niezależną producent Jolantą Rojek ― studio filmowe PAISA FILMS.