Tofifest

Newsletter

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze
Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Jaśniejsza od gwiazd

Bright Star · reż. Jane Campion
Australia, Francja, Wielka Brytania 2009, 120’

W Jaśniejszej od gwiazd reżyserka opowiada historię Fanny Brawne i Johna Keatsa. Nie zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, jednak łączące ich uczucie było bardzo intensywne, pomimo iż tak naprawdę pozostało platoniczne. Wiele linijek ze scenariusza przeniesionych zostało wprost z autentycznych listów autorstwa Keatsa, które dziś uznawane są za poezję.

Reżyser:Jane Campion
Scenariusz:Jane Campion
Muzyka:Mark Bradshaw
Zdjęcia:Greig Fraser
Montaż:Alexandre de Franceschi
Obsada:Abbie Cornish, Ben Whishaw, Paul Schneider, Kerry Fox, Edie Martin