Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Jaśniejsza od gwiazd

Bright Star · reż. Jane Campion
Australia, Francja, Wielka Brytania 2009, 120’

W Jaśniejszej od gwiazd reżyserka opowiada historię Fanny Brawne i Johna Keatsa. Nie zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, jednak łączące ich uczucie było bardzo intensywne, pomimo iż tak naprawdę pozostało platoniczne. Wiele linijek ze scenariusza przeniesionych zostało wprost z autentycznych listów autorstwa Keatsa, które dziś uznawane są za poezję.

Reżyser:Jane Campion
Scenariusz:Jane Campion
Muzyka:Mark Bradshaw
Zdjęcia:Greig Fraser
Montaż:Alexandre de Franceschi
Obsada:Abbie Cornish, Ben Whishaw, Paul Schneider, Kerry Fox, Edie Martin