Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Poważny człowiek

Serious Man, A · reż. Ethan Coen, Joel Coen
USA, Wielka Brytania, Francja 2009, 105’

Trailer

Joel i Ethan Coen stworzyli swój najbardziej osobisty i najbardziej żydowski obraz filmowy, który okazuje się być jednocześnie najbardziej uniwersalnym w swym przesłaniu spośród ich wszystkich obrazów. Tytułowym „poważnym człowiekiem” jest Larry Gopnik, profesor uniwersytetu, który kończy swą kadencję na katedrze fizyki. Jest żonaty, ma dwoje dzieci, żyje w standardowym domu na przedmieściach. Zawsze starał się sprostać oczekiwaniom, być najlepszym człowiekiem, jakim tylko może być. Właśnie dlatego jest zupełnie nieprzygotowany, gdy na każdej płaszczyźnie swojego życia sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować.

Reżyser:Ethan Coen, Joel Coen
Scenariusz:Ethan Coen, Joel Coen
Muzyka:Carter Burwell
Zdjęcia:Roger Deakins
Montaż:Ethan Coen, Joel Coen
Obsada:Adam Arkin, Michael Stuhlbarg, Richard Kind, George Wyner
Nagrody:Najlepsze Zdjęcia / Best Cinematography (SFFCC Award)