Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Felicità

Felicità · reż. Salomé Aleksi
Gruzja 2009, 30’

Gruzinka Tamara mieszka i pracuje we Włoszech. Gdy jej mąż ginie w wypadku samochodowym, jej status nie pozwala jej pojechać do Gruzji. Nie mogąc przyjechać na jego pogrzeb, postanawia wziąć udział w ceremonii za pomocą telefonu komórkowego… Na 66. festiwalu w Wenecji film otrzymał Specjalne Wyróżnienie za świeże i zabawne spojrzenie na całkiem poważny, ekonomiczno-polityczny problem.

Reżyser:Salomé Aleksi
Muzyka:Giya Kancheli
Zdjęcia:Giorgi Beridze
Montaż:Salome Machaidze, Elene Murjikneli
Obsada:Gia Abesalashvili, Rusudan Bolkvadze, Paata Guliashvili, Nino Kasradze

Salomé Aleksi urodziła się w 1966 roku w Tbilisi (Gruzja). Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Tbilisi i wydział reżyserski w La FEMIS w Paryżu.

Filmografia:

  • One Night
  • Black Sea
  • Should We Go to the Sea?
  • Felicità