Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Felicità

Felicità · reż. Salomé Aleksi
Gruzja 2009, 30’

Gruzinka Tamara mieszka i pracuje we Włoszech. Gdy jej mąż ginie w wypadku samochodowym, jej status nie pozwala jej pojechać do Gruzji. Nie mogąc przyjechać na jego pogrzeb, postanawia wziąć udział w ceremonii za pomocą telefonu komórkowego… Na 66. festiwalu w Wenecji film otrzymał Specjalne Wyróżnienie za świeże i zabawne spojrzenie na całkiem poważny, ekonomiczno-polityczny problem.

Reżyser:Salomé Aleksi
Muzyka:Giya Kancheli
Zdjęcia:Giorgi Beridze
Montaż:Salome Machaidze, Elene Murjikneli
Obsada:Gia Abesalashvili, Rusudan Bolkvadze, Paata Guliashvili, Nino Kasradze

Salomé Aleksi urodziła się w 1966 roku w Tbilisi (Gruzja). Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Tbilisi i wydział reżyserski w La FEMIS w Paryżu.

Filmografia:

  • One Night
  • Black Sea
  • Should We Go to the Sea?
  • Felicità