Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Szafarnia Chopina

Chopin’s Szafarnia · reż. Ryszard Kruk
Polska 2010, 15’

Ryszard Kruk znowu sprawdza się w roli dokumentalisty opisującego piękno regionu kujawsko-pomorskiego. Po Toruniu klejnocie gotyku i Katedrze św. Janów opowiada tym razem filmowo o leżącym pod Golubiem-Dobrzyniem dworku w Szafarni, znanym z częstych pobytów młodego Chopina. Choć to film turystyczno-informacyjny, to jego mocną stroną jest scenariusz, odbiegający od schematów gatunku. Opowieść o dworku i kompozytorze prowadzona jest bowiem z perspektywy jego współczesnego… „sobowtóra”. Bohaterem filmu Kruka jest nastoletni pianista łudząco podobny do Chopina. Dzięki temu daje nam szansę zrozumieć co młody Fryderyk czuł, będąc w Szafarni.

Reżyser:Ryszard Kruk