Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Szafarnia Chopina

Chopin’s Szafarnia · reż. Ryszard Kruk
Polska 2010, 15’

Ryszard Kruk znowu sprawdza się w roli dokumentalisty opisującego piękno regionu kujawsko-pomorskiego. Po Toruniu klejnocie gotyku i Katedrze św. Janów opowiada tym razem filmowo o leżącym pod Golubiem-Dobrzyniem dworku w Szafarni, znanym z częstych pobytów młodego Chopina. Choć to film turystyczno-informacyjny, to jego mocną stroną jest scenariusz, odbiegający od schematów gatunku. Opowieść o dworku i kompozytorze prowadzona jest bowiem z perspektywy jego współczesnego… „sobowtóra”. Bohaterem filmu Kruka jest nastoletni pianista łudząco podobny do Chopina. Dzięki temu daje nam szansę zrozumieć co młody Fryderyk czuł, będąc w Szafarni.

Reżyser:Ryszard Kruk