Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Odrobina starości

Odrobina starości · reż. Marcin Gładych, Krystian Wieczyński
Polska 2010, 0’

Drugi z epizodów niesamowitego serialu kryminalno-filozoficznego, który kręci na podstawie scenariuszy różnych autorów toruński filmowiec Marcin Gładych. Film jest parafilozoficzną opowieścią o starości. W rolach głównych pojawili się m.in. dwaj laureaci Specjalnego Flisaka TOFIFEST — Smużny i Wieczyński. Cały projekt przewiduje docelowo realizację kilkunastu epizodów połączonych w nietypowy sposób — jeden z bohaterów każdego odcinka pojawia się w kolejnym. Wyboru osoby, która „przeniknie” filmowe światy, dokonuje autor scenariusza następnej części.

Reżyser:Marcin Gładych, Krystian Wieczyński
Scenariusz:Marcin Gładych, Grzegorz Giedrys
Obsada:Matylda Podfilipska, Radosław Smużny, Krystian Wieczyński