Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Odrobina starości

Odrobina starości · reż. Marcin Gładych, Krystian Wieczyński
Polska 2010, 0’

Drugi z epizodów niesamowitego serialu kryminalno-filozoficznego, który kręci na podstawie scenariuszy różnych autorów toruński filmowiec Marcin Gładych. Film jest parafilozoficzną opowieścią o starości. W rolach głównych pojawili się m.in. dwaj laureaci Specjalnego Flisaka TOFIFEST — Smużny i Wieczyński. Cały projekt przewiduje docelowo realizację kilkunastu epizodów połączonych w nietypowy sposób — jeden z bohaterów każdego odcinka pojawia się w kolejnym. Wyboru osoby, która „przeniknie” filmowe światy, dokonuje autor scenariusza następnej części.

Reżyser:Marcin Gładych, Krystian Wieczyński
Scenariusz:Marcin Gładych, Grzegorz Giedrys
Obsada:Matylda Podfilipska, Radosław Smużny, Krystian Wieczyński