Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Zbrodnie namiętności

Crimes of passion · reż. Ken Russell
USA 1983, 107’

W tym filmie Russell znakomicie poprowadził główną aktorkę ― Kathleen Turner, która występuje w podwójnej roli. Za dnia jest znaną i poważaną panią projektant. Nikt nie wie, że po zapadnięciu zmroku zmienia się w ekskluzywną prostytutkę imieniem China Blue. Podwójne życie zawsze jest ryzykiem, o czym szybko Blue szybko się przekona. Na jej drodze stanie demoniczny duchowny, którego obsesyjnym celem będzie zbawienie jej duszy, ale zgładzenie ― grzesznego ciała. Zbrodnie namiętności to niebezpieczna gra na skraju erotyzmu, gorliwej wiary i przemocy.

Reżyser:Ken Russell
Scenariusz:Barry Sandler
Muzyka:Rick Wakeman
Zdjęcia:Dick Bush
Montaż:Stuart Baird
Obsada:Bruce Davison, Anthony Perkins, Kathleen Turner
Produkcja:Norman Burton