Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Plan 9 z kosmosu

Plan 9 from Outer Space · reż. Edward D. Wood Jr.
USA 1959, 79’

Plan 9 z kosmosu, uznawany za najgorszy film wszechczasów w rzeczy samej stanowił dla Edwarda Wooda juniora powód do najwyższej dumy i satysfakcji. Fabuła filmu mówi o inwazji na Ziemię kosmitów wskrzeszających zmarłych. Kosmici muszą stawić czoło ludzkiej ignorancji, ale też amerykańskiej armii i depczącym im po piętach policjantom. Reżyser stworzył filmowy bigos, w którym amerykańska armia dzielnie walczy z latającymi spodkami, a zombie, kontrolowane przez kosmiczną siłę, uganiają się za stróżami prawa i pięknymi kobietami.

Reżyser:Edward D. Wood Jr.
Scenariusz:Edward D. Wood Jr.
Muzyka:Emil Ascher, Gordon Zahler
Zdjęcia:William C. Thompson
Montaż:Edward D. Wood Jr.
Obsada:Béla Lugosi, Lyle Talbot, Tor Johnson