Tofifest

Newsletter

Niepokorne
Pasmo NIEPOKORNE od kilku lat na stałe zagościło w programie MFF Tofifest. Podkreśla przewodnią ideę festiwalu, by przybliżać postaci i osobowości, które swą niepokornością, wytrwałością lub talentem wyróżniają się, zmieniają bieg historii również tej współczesnej. Więcej »

Emmett Brown – naukowiec-wizjoner motywem przewodnim 21. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!
Cofamy się do lat 80. XX wieku. Triumfy święci Kino Nowej Przygody, a Robert Zemeckis podąża szlakiem, który w ubiegłej dekadzie bezbłędnie wyznaczyli George Lucas i Steven Spielberg. Dla osób, które posiadały wówczas kolekcję filmowej serii „Powrót do przyszłości” na kasetach VHS, a także dla tych, którzy chcieliby po raz pierwszy przeżyć przygodę podążania krok za krokiem w poszukiwaniu drogi do podróży w czasie, mamy wspaniałą wiadomość. Więcej »

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Plan 9 z kosmosu

Plan 9 from Outer Space · reż. Edward D. Wood Jr.
USA 1959, 79’

Plan 9 z kosmosu, uznawany za najgorszy film wszechczasów w rzeczy samej stanowił dla Edwarda Wooda juniora powód do najwyższej dumy i satysfakcji. Fabuła filmu mówi o inwazji na Ziemię kosmitów wskrzeszających zmarłych. Kosmici muszą stawić czoło ludzkiej ignorancji, ale też amerykańskiej armii i depczącym im po piętach policjantom. Reżyser stworzył filmowy bigos, w którym amerykańska armia dzielnie walczy z latającymi spodkami, a zombie, kontrolowane przez kosmiczną siłę, uganiają się za stróżami prawa i pięknymi kobietami.

Reżyser:Edward D. Wood Jr.
Scenariusz:Edward D. Wood Jr.
Muzyka:Emil Ascher, Gordon Zahler
Zdjęcia:William C. Thompson
Montaż:Edward D. Wood Jr.
Obsada:Béla Lugosi, Lyle Talbot, Tor Johnson