Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Powrót Wilczycy

Return of the Wolf · reż. Marek Piestrak, Haider Rizvi
Polska 1990, 90’

Film ten jest kontynuacją Wilczycy z 1983 roku. Akcja znów dzieje się w Krakowie pod koniec XIX wieku. Kamil, poeta i malarz, przygotowując się do ślubu z Krystyną, przybywa z nią do pałacu, w którym lata wcześniej żyła hrabina Julia... Podczas pierwszej nocy, widmo wilkołaka wynurza się z ciemności, wystraszając Krystynę. To dopiero początek mistrzowskiej fabuły z gatunku gore!

Reżyser:Marek Piestrak, Haider Rizvi
Scenariusz:Wojciech Jędrkiewicz, Wojciech Niżyński, Jerzy Siewierski
Muzyka:Jerzy Matuszkiewicz
Zdjęcia:Janusz Pawłowski
Montaż:Zbigniew Kostrzewiński
Obsada:Leon Niemczyk, Joanna Trzepiecińska, Grażyna Trela, Marzena Trybała