Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

12 Jahre

12 Years · reż. Daniel Nocke
Niemcy 2010, 3’
Światowa premiera

To mocna opowieść o przemianie, jaką przeżywa kobieta tkwiąca od lat w toksycznym związku. Przez dwanaście lat ignorowała szyderstwa i drwiny walcząc o jego trwałość. W pewnym momencie zaczyna rozumieć że to był prawdopodobnie błąd.

Reżyser:Daniel Nocke
Scenariusz:Daniel Nocke
Muzyka:Georges Gershwin
Produkcja:Thomas Meyer-Hermann
Nagrody:Berlinale Shorts (2010); International Festival of Animated Film (Stuttgart 2010)

Daniel Nocke (1968) to niemiecki scenarzysta filmowy i telewizyjny oraz reżyser animowanych filmów krótkometrażowych. Studiował scenariusz i animację w Akademii Filmowej w Baden-Württemberg.