Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

First of all, Felicia

Felicia inainte de toate · reż. Razvan Radulescu, Melissa de Raaf
Rumunia 2009, 120’
Polska premiera

First of all, Felicia jest debiutem fabularnym rumuńsko-holenderskiego duetu: Razvana Radulescu i Melissy de Raaf. To także polska premiera filmu.

Subtelna gra aktorska i intensywność emocjonalna to zdaniem krytyka „The Hollywood Reporter” najmocniejsze strony First of All, Felicia. Obraz opowiada o wyobcowaniu i samotności. Bohaterką jest 40-letnia kobieta, która przez całe życie konsekwentnie realizowała swoją pasję, by stwierdzić, że sama właściwie nie wie, do jakiego miejsca przynależy. Obserwujemy ją w dniu wylotu ― po składanej co roku wizycie u rodziny w Bukareszcie. Jadąc przez zakorkowane miasto, Felicia wraz z matką orientują się, że taksówka nie dowiezie ich na czas. Próbując na lotnisku przebukować bilet, zaczyna pojmować, iż tak naprawdę musi wybierać pomiędzy dwiema rodzinami ― rodzicami i pozostawionym w domu synem.

Reżyser:Razvan Radulescu, Melissa de Raaf
Scenariusz:Razvan Radulescu, Melissa de Raaf
Zdjęcia:Tudor Lucaciu
Montaż:Dana Bunescu
Obsada:Ileana Cernat, Ozana Oancea

Razvan Radulescu zasłynął jako autor scenariusza do nagrodzonego na festiwalach w Cannes, Cluj i w Bratysławie Śmierci Pana Lazarescu. Melissa de Raaf zajmuje się teorią sztuki, filozofią oraz sztukami wizualnymi.

First of all, Felicia to pierwsze wspólne dzieło tego znanego rumuńskiego scenarzysty i holenderskiej kuratorki sztuki.