Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Aprilis Suskhi

April Chill, The · reż. Tornike Bziava
Gruzja 2010, 15’
Polska premiera

9 kwietnia 1989 roku sowieccy żołnierze rozbili pokojową demonstrację w Tbilisi. Zginęły dwadzieścia dwie niewinne osoby. Film opowiada historię żołnierza rosyjskiego, w którym obudziło się ludzkie uczucia pod wpływem młodego gruzińskiego tancerza.

Reżyser:Tornike Bziava
Scenariusz:Tornike Bziava
Muzyka:Tamara Jordania
Zdjęcia:Goga Devdariani
Montaż:Alexander Kuranov, Tornike Bziava
Obsada:Malkhaz Jorbenadze, Mirian Garuchava
Nagrody:Specjalne Wyróżnienie Jury / Jury Special mention (International Compétition Clermont-Ferrand ISFF)

Tornike Bziava jest gruzińskim reżyserem i aktorem, urodzonym w 1980 roku. Zauważony przez gruzińskich reżyserów, zaczął dostawać propozycje głównych ról w filmach krajowej produkcji. W 2009 otrzymał małą rolę w amerykańskim filmie „Gruzja”, z Valem Kilmerem i Andym Garcia w obsadzie.