Tofifest

Newsletter

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze
Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Bingo

Bingo · reż. Timur Ismailov
Holandia 2009, 27’
Polska premiera

Bingo to młody Cygan z Mołdawii, który przybył do Holandii w poszukiwaniu lepszego życia. Jest nielegalnym imigrantem i aby przetrwać, pracuje w firmie od wyburzeń wraz z Rosjaninem Siergejem i Czeczenem Umarem. W tych trudnych okolicznościach Bingo odnajduje sens życia, humor i optymizm.

Reżyser:Timur Ismailov
Scenariusz:Timur Ismailiov
Zdjęcia:Lennart Verstegen
Montaż:Annelotte Medema
Obsada:Sergiu Voloc, Yasar Üstüner, Dimitri Bilov, Jacques Lucassen, Mark Zak
Nagrody:Najlepszy Studencki Film Niderlandzki / Best Dutch Student Film (Tuschinski Award, Netherlands FF 2009); Lion Award (IFFSF Taipei 2009); Nagroda Publiczności / Audience Award (My Europe Traveling FF 2010)

Timur Ismailov urodził się w 1977 r. i dorastał w Baku (Azerbejdżan). Studiował nauki polityczne i społeczne w Baku i ekonomię i filozofię w Kaliningradzie. W 2004 roku Timur został przyjęty do Holenderskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej, kierunek scenopisarstwo.