Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Bingo

Bingo · reż. Timur Ismailov
Holandia 2009, 27’
Polska premiera

Bingo to młody Cygan z Mołdawii, który przybył do Holandii w poszukiwaniu lepszego życia. Jest nielegalnym imigrantem i aby przetrwać, pracuje w firmie od wyburzeń wraz z Rosjaninem Siergejem i Czeczenem Umarem. W tych trudnych okolicznościach Bingo odnajduje sens życia, humor i optymizm.

Reżyser:Timur Ismailov
Scenariusz:Timur Ismailiov
Zdjęcia:Lennart Verstegen
Montaż:Annelotte Medema
Obsada:Sergiu Voloc, Yasar Üstüner, Dimitri Bilov, Jacques Lucassen, Mark Zak
Nagrody:Najlepszy Studencki Film Niderlandzki / Best Dutch Student Film (Tuschinski Award, Netherlands FF 2009); Lion Award (IFFSF Taipei 2009); Nagroda Publiczności / Audience Award (My Europe Traveling FF 2010)

Timur Ismailov urodził się w 1977 r. i dorastał w Baku (Azerbejdżan). Studiował nauki polityczne i społeczne w Baku i ekonomię i filozofię w Kaliningradzie. W 2004 roku Timur został przyjęty do Holenderskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej, kierunek scenopisarstwo.