Tofifest

Newsletter

Rozpoczynamy nabór filmów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze
Rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów na 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Kujawy i Pomorze. Na wypełnione formularze czekamy do 15 maja, a tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25–30 czerwca w Toruniu. Więcej »

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Efecto Domino

Domino Effect · reż. Gabriel Gauchet
Kuba 2010, 27’

Pewnej nocy, w jednej z dzielnic Hawany, kilku mężczyzn gra w domino, podczas gdy kobiety dla zabicia czasu plotkują. Jeden z nich znajduje wnuczkę Mercedes i Ramóna w pobliskim parku. Wszystko wskazuje na to, ze została zgwałcona. Sytuacja pogarsza się, kiedy Ramón i świat jego i jego szowinistycznych sąsiadów przekształca się w diabelską maszynę, starającą się znaleźć sprawcę za wszelką cenę.

Reżyser:Gabriel Gauchet
Scenariusz:Gabriel Gauchet, Francisco García González
Muzyka:Marc Hupfeld
Zdjęcia:Christiane Buchmann
Montaż:Manuel Iglesias, Leopoldo Nakata
Nagrody:Young Jury Award (Clermont-Ferrand International Short Film Festival 2010) / Young Talent Award (Lille European Film Festival 2010)

Gabriel Gauchet urodził się w Lorient (Francja) w 1978 roku. Pracuje jako scenarzysta i reżyser. Od 2004 studiował film w Akademii Sztuk Medialnych w Kolonii.