Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Efecto Domino

Domino Effect · reż. Gabriel Gauchet
Kuba 2010, 27’

Pewnej nocy, w jednej z dzielnic Hawany, kilku mężczyzn gra w domino, podczas gdy kobiety dla zabicia czasu plotkują. Jeden z nich znajduje wnuczkę Mercedes i Ramóna w pobliskim parku. Wszystko wskazuje na to, ze została zgwałcona. Sytuacja pogarsza się, kiedy Ramón i świat jego i jego szowinistycznych sąsiadów przekształca się w diabelską maszynę, starającą się znaleźć sprawcę za wszelką cenę.

Reżyser:Gabriel Gauchet
Scenariusz:Gabriel Gauchet, Francisco García González
Muzyka:Marc Hupfeld
Zdjęcia:Christiane Buchmann
Montaż:Manuel Iglesias, Leopoldo Nakata
Nagrody:Young Jury Award (Clermont-Ferrand International Short Film Festival 2010) / Young Talent Award (Lille European Film Festival 2010)

Gabriel Gauchet urodził się w Lorient (Francja) w 1978 roku. Pracuje jako scenarzysta i reżyser. Od 2004 studiował film w Akademii Sztuk Medialnych w Kolonii.