Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

El Cortejo

Cortége, The · reż. Marina Seresesky
Hiszpania 2009, 14’

Capi jest grabarzem, który pracuje na cmentarzu od wielu lat. Przyzwyczaił się do pracy wśród cierpienia innych i żartów z kolegami nawet w najtragiczniejszych chwilach. Tylko jedna osoba jest w stanie wyrwać go z tej pełnej dystansu, codziennej rutyny. Capi, każdego miesiąca, przez ostatnie kilka lat, czeka na przyjście Marty, która kładzie kwiaty na grób męża. Ona jest jego ostatnią nadzieją.

Reżyser:Marina Seresesky
Scenariusz:Marina Seresesky
Muzyka:Mariano Marín
Zdjęcia:Roberto Fernández
Montaż:Julio Salvatierra
Obsada:Mariano Llorente, Elena Irureta, César Vea, Ramón Ibarra, Pedro Cebrino, Diego Mignone, Chani Martín

Marina Seresesky urodziła się w Buenos Aires w 1969 roku. Jest aktorką i reżyserką. Dotychczas nakręciła kilka filmów krótkometrażowych i dokumentalnych.