Tofifest

Newsletter

Aktorki Andrzeja Wajdy
Ogłaszamy pierwszą sekcję programową 24. edycji BellaTOFIFEST  przegląd „Aktorki Andrzeja Wajdy”, którego kuratorem jest Łukasz Maciejewski. Więcej »

Nabór filmów na 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy BellaTOFIFEST!
15 stycznia 2026 roku rozpoczyna się nabór zgłoszeń do dwóch konkursów organizowanych w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego BellaTOFIFEST. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 maja 2026 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Festiwalu. Więcej »

„Lesson Learned” i „Pod szarym niebem” zwycięzcami 23. MFF BellaTOFIFEST!
Konkurs główny On Air zwyciężył film „Lesson Learned” w reż. Bàlinta Szimlera, a konkurs From Poland – „Pod szarym niebem” w reż. Mary Tamkovich. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

GirlLikeMe

GirlLikeMe · reż. Rowland Jobson
Wielka Brytania 2009, 14’
Polska premiera

Lucy jest młoda, Lucy jest „uszkodzona”, Lucy jest ładna i pragnie się bawić. W wieku zaledwie 13 lat próbuje uciec od swojej dysfunkcyjnej rodziny i nudnego życia poprzez spotkanie z jakimś chłopcem, powiedzmy „Tonym, lat 16”. Istotnie, spotyka Tony’ego, ale… on nie ma 16 lat. Jednak Lucy to nie zaskakuje, być może od początku wiedziała. Flirtuje, gra, jest zadziorna, skandaliczna, ale wszystko kontroluje. Chce być dorosłą kobietą, ale czy sobie aby poradzi?

Reżyser:Rowland Jobson
Scenariusz:Peter Devonald
Muzyka:Richard Canavan
Zdjęcia:Robbie Ryan
Montaż:Chris Barwell, Matteo Pizzarello
Obsada:Steven Elder, Georgia Bourke, Maria Burgess, Tara Ellis, Ian Rixon
Nagrody:Zwycięzca / Winner (MFF / IFF Branchage)

Rowland Jobson jest reżyserem i pisarzem z dużym, zróżnicowanym doświadczeniem w pracy nad dramatami, reklamami, filmami korporacyjnymi oraz mediami interaktywnymi.