Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Hanoi-Warszawa

Hanoi-Warsaw · reż. Katarzyna Klimkiewicz
Polska 2009, 27’

Młoda Wietnamka Mai Anh przedostaje się do Polski przez zieloną granicę. Teraz musi już tylko dostać się do Warszawy. Tam czeka na nią narzeczony, lepsze życie i spełnienie marzeń. Podróż Mai Anh przez Polskę to podróż przez piekło upokorzeń i przemocy. Młoda dziewczyna wyrywa się brutalnym przewoźnikom i na własną rękę, bez grosza przy duszy i bez znajomości języka, próbuje dostać się do stolicy.

Reżyser:Katarzyna Klimkiewicz
Scenariusz:Katarzyna Klimkiewicz
Muzyka:Marzena Majcher
Zdjęcia:Andrzej Wojciechowski
Montaż:Andrzej Dąbrowski
Obsada:Thu Ha Mai, Le Thanh Hunh, Michał Podsiadło, Klaudia Barcik, Przemysław Modliszewski
Nagrody:Specjalna Nagroda Jury / Special Award of the Jury, Wyróżnienie / Honorary Mention – Thu Ha Mai (Polish Film Festival, Gdynia 2009)

Katarzyna Klimkiewicz jest absolwentką reżyserii w łódzkiej Filmówce.  Zajmuje się  kręceniem reportaży i filmów dokumentalnych.