Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Hayerida

Descent, The · reż. Shai Miedzinski
Izrael 2010, 20’
Polska premiera

To opowieść o rodzinie, która wyrusza w nietypową podróż — szuka kamienia, który mógłby stać się nagrobkiem na grobie ich niedawno zmarłego syna. Poszukiwania prowadzą ich w rejon kanionów pustyni Negev, miejsca które zmarły chłopak kochał i często w nim bywał.

Reżyser:Shai Miedzinski
Scenariusz:Shai Miedzinski
Zdjęcia:Itai Maron
Montaż:Anat Maltz
Obsada:Gabi Golan, Keren Miedzinski, Shosh Miedzinski
Nagrody:Srebrny Niedźwiedź / Silver Bear (Berlinale Shorts 2010)

Shai Miedzinski urodził się w 1979 roku w Be’er Sheva w Izraelu. Uczęszczał do szkoły z internatem, specjalizując się w studiach dotyczących środowiska w Sde Boker, a następnie studiował w Szkole Kina i Telewizji Sama Spiegela w Jerozolimie. Mieszka w Tel-Avivie.