Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Miramare

Miramare · reż. Michaela Müller
Chorwacja 2009, 8’

To ciekawe spojrzenie na życie pomiędzy „śródziemnomorskimi” granicami Europy, gdzie mijają się szukający relaksu turyści i nielegalni emigranci chwytający się każdej okazji na zdobycie „lepszego życia”. Dwójka szwajcarskich dzieci ucieka rodzinie i opuszcza ściśle określoną strefę turystyczną. Szybko dowiadują się, że rzeczywistość poza nią ma niewiele wspólnego z sielskim obrazkiem życia na leżącym na adriatyckiej plaży kempingu. Dopiero sztorm uderza w brzeg i zmywa wszystkie różnice między bogatymi i biednymi.

Reżyser:Michaela Müller
Scenariusz:Michaela Müller
Muzyka:Fa Ventilato
Nagrody:Dni Hrvatskog Filma, Zagreb

Michaela Müller urodzona w Szwajcarii reżyserka. Otrzymała dyplom nauczyciela sztuk pięknych na HSLU — Uniwersytecie Nauk Stosowanych i Sztuki w roku 1998. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje pracę ilustratorską, malarską i przy produkcji rekwizytów teatralnych. W 2005 roku przeniosła się do Chorwacji.