Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Otchłań

Chasm · reż. Wojciech Kasperski
Polska 2009, 34’

Dokument. Intymny portret gorączki złota. Złotonośne góry północnej Syberii są tłem dla historii niczym z powieści Jacka Londona: Samotny Poszukiwacz Złota poszukuje swojego Skarbu. Otoczony przez nieprzychylną przyrodę, ludzi którym nie można ufać oraz własne lęki bohater odcina się od całego świata w pułapce swojego pożądania.

Reżyser:Wojciech Kasperski
Scenariusz:Wojciech Kasperski
Muzyka:Hati
Zdjęcia:Radosław Ładczuk
Montaż:Tymek Wiskirski
Nagrody:Nagroda „Little Stamp” / “Little Stamp” Award (ZagrebDox 2010)

Wojciech Kasperski (ur. 1981 r.) ukończył Łódzką Szkołę Filmową. Realizuje swoje filmy w Polsce i Rosji. Jego filmy, a szczególnie dokumentalne Nasiona z 2005 roku, zdobywają liczne nagrody na festiwalach zarówno w Polsce, jak i za granicą.