Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Six

Six · reż. Çagla Zencirci, Guillaume Giovanetti
Francja, Japonia 2009, 28’

Poetycka opowieść o pewnym niezwykłym miejscu w samym środku wirującej metropolii Tokio. Koniec dnia, moment na złapanie oddechu i zacisze przytulnego, mieszczącego się na 10 metrach kwadratowych małego baru „La Jetée”, prowadzonego przez „Mama” Kawai San. Na ogół spotykają się tu wciąż ci sami ludzie. Tej nocy jednak kogoś brakuje…

Reżyser:Çagla Zencirci, Guillaume Giovanetti
Scenariusz:Çagla Zencirci, Guillaume Giovanetti
Zdjęcia:Yuichi Nagata
Montaż:Tristan Meunier
Obsada:Nobuo Shiobara, Masahiro Yoshino, Hiroyuki Tanimoto, Matsuda Kano, Nofil Iqbal
Nagrody:Kandydat do Złotego Leoparda MFF w Locarno i Tygrysa MFF w Rotterdamie 2010

Çagla Zencirci (ur. w Ankarze w 1976 r.) i Guillaume Giovanetti (ur. Lyonie w 1978 r.) — francusko-turecki duet reżyserski. To doświadczeni twórcy, ich filmy nagradzano na ponad 150 festiwalach.

Filmografia:

  • 2004: Une route de la soie
  • 2007: Ata
  • 2009: Six