Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Pozytywka

Music Box · reż. Costa Gavras
USA 1989, 124’

Pozytywka to nagrodzony Złotym Niedźwiedziem dramat sądowy, w którym Gavras porusza niezwykle newralgiczny temat II Wojny Światowej. Żyjący od wielu lat w USA obywatel Węgier został wezwany przed amerykański sąd. Sprawa sięga blisko pół wieku wstecz, co staje się precedensem. Gdy zostaje oskarżony o kolaborację z hitlerowcami, jego obrony podejmuje się młoda, wzięta prawniczka. Sprawę mocno komplikuje fakt, że jest… jego córką.

Reżyser:Costa Gavras
Scenariusz:Joe Eszterhas
Muzyka:Philippe Sarde
Zdjęcia:Patrick Blossier
Montaż:Joële Van Effenterre
Obsada:Jessica Lange, Armin Mueller-Stahl, Frederic Forrest
Nagrody:Złoty Niedźwiedź / Golden Bear, Najlepszy Film / Best Film (Berlinale 1990)