Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ja też!

Yo, también · reż. Antonio Naharro, Álvaro Pastor
Hiszpania 2009, 103’

Trzydziestoczteroletni Daniel jest pierwszym Europejczykiem, który pomimo zespołu Downa, ukończył studia na wyższej uczelni. Zaczyna pracować społecznie w Sevilli, gdzie poznaje Laurę — wolną duchem współpracowniczkę. Szybko stają się przyjaciółmi, co przyciąga uwagę zarówno kolegów z pracy, jak i rodziny. Relacja z Laurą staje się problemem, gdy Daniel zakochuje się w niej. Jednak zbuntowani bohaterowie, nie chcąc podporządkować się odgórnym zasadom i normom, odnajdują w stosunku do siebie pokłady przyjaźni i miłości, jakich nigdy wcześniej nie znali.

Reżyser:Antonio Naharro, Álvaro Pastor
Scenariusz:Antonio Naharro, Álvaro Pastor
Muzyka:Guille Milkyway
Zdjęcia:Alfonso Postigo
Montaż:Nino Martínez Sosa
Obsada:Lola Dueñas, Pablo Pineda, Teresa Arbolí, Joaquín Perles, Pablo Pineda, Roma Calderón
Nagrody:Najlepsza Aktorka / Best Actress, Najlepsza Piosenka / Best Song (Goya 2010); Nagroda Specjalna / Special Prize, Srebrna Muszla / Silver Shell – Najlepsza Aktorka / Best Actress, Najlepszy Aktor / Best Actor (MFF w San Sebastián / IFF San Sebastián)