Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ja też!

Yo, también · reż. Antonio Naharro, Álvaro Pastor
Hiszpania 2009, 103’

Trzydziestoczteroletni Daniel jest pierwszym Europejczykiem, który pomimo zespołu Downa, ukończył studia na wyższej uczelni. Zaczyna pracować społecznie w Sevilli, gdzie poznaje Laurę — wolną duchem współpracowniczkę. Szybko stają się przyjaciółmi, co przyciąga uwagę zarówno kolegów z pracy, jak i rodziny. Relacja z Laurą staje się problemem, gdy Daniel zakochuje się w niej. Jednak zbuntowani bohaterowie, nie chcąc podporządkować się odgórnym zasadom i normom, odnajdują w stosunku do siebie pokłady przyjaźni i miłości, jakich nigdy wcześniej nie znali.

Reżyser:Antonio Naharro, Álvaro Pastor
Scenariusz:Antonio Naharro, Álvaro Pastor
Muzyka:Guille Milkyway
Zdjęcia:Alfonso Postigo
Montaż:Nino Martínez Sosa
Obsada:Lola Dueñas, Pablo Pineda, Teresa Arbolí, Joaquín Perles, Pablo Pineda, Roma Calderón
Nagrody:Najlepsza Aktorka / Best Actress, Najlepsza Piosenka / Best Song (Goya 2010); Nagroda Specjalna / Special Prize, Srebrna Muszla / Silver Shell – Najlepsza Aktorka / Best Actress, Najlepszy Aktor / Best Actor (MFF w San Sebastián / IFF San Sebastián)