Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Szalone serce

Crazy Heart · reż. Scott Cooper
USA 2009, 112’

Bad Blake to życiowo rozbity i zrezygnowany muzyk country. Zbyt wiele razy się żenił, zbyt wiele lat spędził w trasie, wypił też w życiu zbyt wiele drinków zbyt wiele razy. Co gorsza, nadal nie może sobie z tym poradzić, ale niespodziewanie pojawia się szansa na ratunek ― Jean, dziennikarka, która odkrywa, że za maską muzyka skrywa się prawdziwy człowiek.

Reżyser:Scott Cooper
Scenariusz:Scott Cooper na podstawie / based on Thomas Cobb (powieść / novel)
Muzyka:T-Bone Burnett, Stephen Bruton
Zdjęcia:Barry Markowitz
Montaż:John Axelrad
Obsada:Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal, Colin Farrel, Robert Duvall, Jack Nation, Tom Bower
Nagrody:Najlepszy Aktor / Best Actor, Najlepsza Piosenka / Best Song (Oskary / Oscars 2010); – Najlepszy Aktor w dramacie / Best Actor – Motion Picture Drama, Najlepsza Piosenka / Best Song (Złoty Glob / Golden Globe 2010)