Tofifest

Newsletter

Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze!
W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я
Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Street Days

Quchis dgeebi · reż. Levan Koguashvili
Gruzja 2010, 86’
Polska premiera

Tbilisi, Gruzja. Checkie (lat 45), zostaje aresztowany przez trzech policjantów. Chcą go zmusić, by wciągnął w narkotyki syna swojego przyjaciela, by — w następstwie — móc tego ostatniego zaszantażować. Jeśli odmówi współpracy, resztę życia spędzi za kratkami… Bezrobotny i uzależnionych od heroiny Checkie nie jest w stanie odmówić, jednak — stojąc przed tak tragicznym wyborem, desperacko stara się znaleźć inne rozwiązanie.

Reżyser tak mówił o swoim filmie:  Dla mnie film ten opowiada o dziwnym i bardzo smutnych pokoleniu, generacji... Ci ludzie urodzili się i dorastali w Związku Radzieckim, ale gdy ten kraj się rozpadł, i to niemalże na ich własnych oczach, to zostali zmuszeni do przystosowania się do innej rzeczywistości. (...) Wielu z nich już nie żyje, a i tych, którzy przeżyli nazywana się straconym pokoleniem. Ten film jest bardzo osobisty, ponieważ opowiada historię generacji, którą pamiętam, którą kocham i do której, co najsmutniejsze, czuję, że sam również przynależę.

Reżyser:Levan Koguashvili
Scenariusz:Levan Koguashvili, Boris Frumin, Nikoloz Marr
Muzyka:Rezo Kiknadze
Zdjęcia:Archil Akhvlediani
Montaż:Nodar Nozadze
Obsada:Guga Kotetishvili, Irakli Ramishvili, George Kipshidze, Zura Begalishvili, Zaza Salia, Ruso Kobiashvili, Leo Antadze, Lia Gudadze

Levan Koghuashvili urodził się w Gruzji w 1973 roku. Po ukończeniu szkoły, rozpoczął studia w Państwowym Instytucie Filmu i Teatru w Tbilisi, ale rok później doszło do wybuchu wojny domowej w Gruzji i rozpoczął pracę jako dziennikarz, a później jako reżyser. Ukończył Nowojorską Szkołę Filmową.

Filmografia:

  • 2005: A Small Theatre in Washington
  • 2006: The Debt
  • 2009: Kobiety z Gruzji / Women From Georgia
  • 2010: Quchis dgeebi