Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Street Days

Quchis dgeebi · reż. Levan Koguashvili
Gruzja 2010, 86’
Polska premiera

Tbilisi, Gruzja. Checkie (lat 45), zostaje aresztowany przez trzech policjantów. Chcą go zmusić, by wciągnął w narkotyki syna swojego przyjaciela, by — w następstwie — móc tego ostatniego zaszantażować. Jeśli odmówi współpracy, resztę życia spędzi za kratkami… Bezrobotny i uzależnionych od heroiny Checkie nie jest w stanie odmówić, jednak — stojąc przed tak tragicznym wyborem, desperacko stara się znaleźć inne rozwiązanie.

Reżyser tak mówił o swoim filmie:  Dla mnie film ten opowiada o dziwnym i bardzo smutnych pokoleniu, generacji... Ci ludzie urodzili się i dorastali w Związku Radzieckim, ale gdy ten kraj się rozpadł, i to niemalże na ich własnych oczach, to zostali zmuszeni do przystosowania się do innej rzeczywistości. (...) Wielu z nich już nie żyje, a i tych, którzy przeżyli nazywana się straconym pokoleniem. Ten film jest bardzo osobisty, ponieważ opowiada historię generacji, którą pamiętam, którą kocham i do której, co najsmutniejsze, czuję, że sam również przynależę.

Reżyser:Levan Koguashvili
Scenariusz:Levan Koguashvili, Boris Frumin, Nikoloz Marr
Muzyka:Rezo Kiknadze
Zdjęcia:Archil Akhvlediani
Montaż:Nodar Nozadze
Obsada:Guga Kotetishvili, Irakli Ramishvili, George Kipshidze, Zura Begalishvili, Zaza Salia, Ruso Kobiashvili, Leo Antadze, Lia Gudadze

Levan Koghuashvili urodził się w Gruzji w 1973 roku. Po ukończeniu szkoły, rozpoczął studia w Państwowym Instytucie Filmu i Teatru w Tbilisi, ale rok później doszło do wybuchu wojny domowej w Gruzji i rozpoczął pracę jako dziennikarz, a później jako reżyser. Ukończył Nowojorską Szkołę Filmową.

Filmografia:

  • 2005: A Small Theatre in Washington
  • 2006: The Debt
  • 2009: Kobiety z Gruzji / Women From Georgia
  • 2010: Quchis dgeebi