Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Jasne, błękitne okna

Skylights, The · reż. Bogusław Linda
Polska 2006, 95’

Telefon od przyjaciółki z dzieciństwa Sygity sprawia, że Beata postanawia odwiedzić rodzinne strony. Choć wizyta nie trwa długo, wracają wspomnienia...Beata i Sygita dorastały razem w małym miasteczku. Jednak Beata wybrała życie w wielkim mieście i drogę kariery, okupionej często samotnością i upokorzeniami. Sygita została w swoim rodzinnym mieście u boku pijącego męża i córeczki. Ponowne spotkanie po latach budzi uśpioną przyjaźń, która wkrótce zostanie wystawiona na ciężką próbę. Jak wiele będą mogły dla siebie poświecić?

Reżyser:Bogusław Linda
Scenariusz:Rafał Sabara, Edyta Czepiel-Zadura, Arkadiusz Borowik
Muzyka:Wojciech Waglewski, Katarzyna Nosowska
Zdjęcia:Arkadiusz Tomiak
Montaż:Ewa Romanowska-Różewicz
Obsada:Joanna Brodzik, Beata Kawka, Jacek Braciak, Bogusław Linda, Marian Dziędziel, Jerzy Trela