Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Katyń

Katyń · reż. Andrzej Wajda
Polska 2007, 118’

Film opowiada historię czterech polskich rodzin, które spotyka tragedia, gdy podczas II Wojny Światowej tysiące polskich żołnierzy (ojców, mężów, synów i braci) trafia w ręce sowieckich wojsk. Wkrótce potem, w 1940 roku, wszyscy zostają zamordowani w katyńskim lesie. Andrzej Wajda przedstawia tę wstrząsającą opowieść o historii Polski wieloaspektowo, ale bez zbędnej ckliwości. Jest to dzieło wyreżyserowane pewną ręką przez starego mistrza — pełne i skończone, które przedstawia i wyjaśnia tragedię z Katynia.

Reżyser:Andrzej Wajda
Scenariusz:Andrzej Wajda, Andrzej Mularczyk, Przemysław Nowakowski, Władysław Pasikowski
Muzyka:Krzysztof Penderecki
Zdjęcia:Paweł Edelman
Montaż:Milenia Fiedler, Rafał Listopad
Obsada:Andrzej Żmijewski, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Jan Englert, Maja Komorowska, Paweł Małaszyński, Antoni Pawlicki
Nagrody:Najlepszy Film Nieanglojęzyczny / Best Foreign Language Movie Award (nominacja do Oskara / nominated for Oscar)