Tofifest

Newsletter

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Złoty Anioł za niepokorność twórczą dla Jerzego Skolimowskiego!
Nagrodę za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali otwarcia MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbierze wybitny reżyser, scenarzysta, aktor, producent, poeta i malarz, znany na całym świecie i nominowany do Oscara mistrz kina, Jerzy Skolimowski. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Katyń

Katyń · reż. Andrzej Wajda
Polska 2007, 118’

Film opowiada historię czterech polskich rodzin, które spotyka tragedia, gdy podczas II Wojny Światowej tysiące polskich żołnierzy (ojców, mężów, synów i braci) trafia w ręce sowieckich wojsk. Wkrótce potem, w 1940 roku, wszyscy zostają zamordowani w katyńskim lesie. Andrzej Wajda przedstawia tę wstrząsającą opowieść o historii Polski wieloaspektowo, ale bez zbędnej ckliwości. Jest to dzieło wyreżyserowane pewną ręką przez starego mistrza — pełne i skończone, które przedstawia i wyjaśnia tragedię z Katynia.

Reżyser:Andrzej Wajda
Scenariusz:Andrzej Wajda, Andrzej Mularczyk, Przemysław Nowakowski, Władysław Pasikowski
Muzyka:Krzysztof Penderecki
Zdjęcia:Paweł Edelman
Montaż:Milenia Fiedler, Rafał Listopad
Obsada:Andrzej Żmijewski, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Jan Englert, Maja Komorowska, Paweł Małaszyński, Antoni Pawlicki
Nagrody:Najlepszy Film Nieanglojęzyczny / Best Foreign Language Movie Award (nominacja do Oskara / nominated for Oscar)