Tofifest

Newsletter

Kino pod Gwiazdami
Zabytkowa przestrzeń Torunia nie daje o sobie zapomnieć, zatem podczas zbliżającej się edycji ponownie spotkamy się na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego, gdzie na widzów czekać będą pokazy pięciu wybranych tytułów: Więcej »

Kino Zamkowe
W niezwykłej scenerii ruin zamku krzyżackiego cofniemy się do lat 80., kiedy to powstały dziś już uznane za kultowe horrory. Doczekały się wielu remake’ów, na przełomie lat powstawały ich kolejne części, ale my chcemy pokazać pierwowzory postaci, które na stałe wpisały się na kartach tej odmiany kina gatunku, jakże uwielbianego przez liczne grono zaciekłych kinomaniaków. Więcej »

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

1956 Wolność i miłość

Szabadság, szerelem · reż. Krisztina Goda
Węgry 2006, 123’

Kanwą tego filmu stał się jeden z najsmutniejszych momentów w dziejach Węgier. Gdy w Budapeszcie wybucha rewolucja 1956 roku, narodowa drużyna piłkarzy wodnych przygotowuje się właśnie do Igrzysk Olimpijskich w Melbourne. Jeden z zawodników, Karcsi Szabó, zakochuje się w jednej z przywódczyń rewolucji, Viki Falk i opuszcza zespół. Kiedy sowieckie wojska opuszczają stolicę, Karcsi wyrusza do Australii, by wesprzeć swój zespół. Wtedy jednak właśnie radziecka armia, jeszcze potężniejsza, ponownie wkracza do Budapesztu, zabijając tysiące ludzi.

Reżyser:Krisztina Goda
Scenariusz:Geza Beremenyi, Joe Eszterhas, Eva Gardos
Muzyka:Nick Glennie-Smith
Zdjęcia:Janos Vecsernyes, Buda Gulyas
Montaż:Eva Gardos
Obsada:Kata Dobo, Ivan Fenyo, Karoly Gesztesi