Tofifest

Newsletter

FORUM
W paśmie FORUM od lat pokazujemy filmy, które zdobyły uznanie zarówno polskiej, jak i zagranicznej widowni oraz krytyków, stając się źródłem wielu filmowych i społecznych dyskusji. Więcej »

Romantyczno-wampiryczna piątka
W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE
W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

1956 Wolność i miłość

Szabadság, szerelem · reż. Krisztina Goda
Węgry 2006, 123’

Kanwą tego filmu stał się jeden z najsmutniejszych momentów w dziejach Węgier. Gdy w Budapeszcie wybucha rewolucja 1956 roku, narodowa drużyna piłkarzy wodnych przygotowuje się właśnie do Igrzysk Olimpijskich w Melbourne. Jeden z zawodników, Karcsi Szabó, zakochuje się w jednej z przywódczyń rewolucji, Viki Falk i opuszcza zespół. Kiedy sowieckie wojska opuszczają stolicę, Karcsi wyrusza do Australii, by wesprzeć swój zespół. Wtedy jednak właśnie radziecka armia, jeszcze potężniejsza, ponownie wkracza do Budapesztu, zabijając tysiące ludzi.

Reżyser:Krisztina Goda
Scenariusz:Geza Beremenyi, Joe Eszterhas, Eva Gardos
Muzyka:Nick Glennie-Smith
Zdjęcia:Janos Vecsernyes, Buda Gulyas
Montaż:Eva Gardos
Obsada:Kata Dobo, Ivan Fenyo, Karoly Gesztesi