Tofifest

Newsletter

Ewa Wiśniewska laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina!
Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniamy wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK dla Juliana Świeżewskiego!
FLISAK to najstarsza honorowa nagroda wręczana na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przez Prezydenta Miasta Torunia. Przyznajemy ją utalentowanym twórczyniom i twórcom filmowym związanym z naszym regionem. Więcej »

Kamila Urzędowska laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman!
Złotym Aniołem dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN nagradzamy artystki, które w swojej twórczości wykazują się temperamentem i wrażliwością. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Lights

Der Ampelman · reż. Giulio Ricciarelli
Niemcy 2009, 14’

Jest to komedia — historia policjanta z małego miasteczka, który marzy, by zostać bohaterem. Niestety jego spokojna wioska nie oferuje zbyt wielu szans na wykazanie heroizmu, postanawia więc wziąć sprawy w swoje ręce. Ustawia sygnalizację świetlną na rzadko używanym mostku w szczerym polu  — i walka się zaczyna...

Reżyser:Giulio Ricciarelli
Scenariusz:Soern Menning
Zdjęcia:Max Penzel
Montaż:Wolfgang Weigel
Obsada:Lisa Martinek, Sven Walser, Beat Marti, Johann von Bülow
Nagrody:Główna Nagroda / Main Prize – Golden Spike Award, Najlepszy Europejski Film Krótkometrażowy / Best European Short Film Prize (54. IFF Valladolid)

Giulio Ricciarelli (urodzony w 1965 roku) jest osiadłym w Niemczech aktorem, reżyserem i scenarzystą. Jego dorobek obejmuje takie filmy jak: Lights, a także Love it Like it Is oraz Vincent — wszystkie z nich wyświetlane były na wielu międzynarodowych festiwalach.