X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bydgoskie „List z rzeki” i „Czarna niedziela” triumfują na festiwalach

Młodzi reżyserzy z Bydgoskiej Kroniki Filmowej działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy  rozbili bank nagród na festiwalach kina krótkometrażowego w Polsce. Jarosław Piskozub i Maciej Jasiński za swoje dwa błyskotliwe krótkie metraże zdobyli: Grand Prix i I nagrodę najstarszego polskiego festiwalu kina niezależnego, konińskiego Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych, wyróżnienie specjalne internetowego Przeglądu Krótkich Form Filmowych w Białymstoku, wyróżnienie 15. MFF „ZOOM — ZBLIŻENIA” w Jeleniej Górze, drugie miejsce na FF „10Minut”, I nagrodę w Konkursie Polskim Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Żubroofka w Białymstoku, wyróżnienie na przeglądzie filmowym „Łapa” oraz I nagrodę na festiwalu Camera Obscura w sekcji Panasonic Young Inventions.

Uzasadnienie: sukces młodych filmowców z Bydgoszczy udowadnia, że solidna i sumienna praca nad warsztatem przynosi efekty i nie trzeba szukać tematu na końcu kraju by cały kraj zachwycić.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest