X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sonda Tofifest: Kto powinien zagrać Kopernika?

Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu Tofifest jest kosmos. Nie jest to przypadek, ponieważ w tym roku mija dokładnie pół wieku od premiery filmu „2001: Odyseja Kosmiczna" Stanleya Kubricka. Już pierwszy film Georges’a Mélièsa z 1902 roku „Podróż na Księżyc” był o kosmosie.

W Toruniu motyw kosmosu jest stale obecny za sprawą Mikołaja Kopernika. Jego pomnik na Rynku Starego Miasta to tradycyjny punkt spotkań. A w sezonie letnim można nawet spotkać astronoma przechadzającego się gotyckimi uliczkami.

Wszyscy pamiętamy słowa, które padły w „Seksmisji” Juliusza Machulskiego: „Kopernik była kobietą!”. Więc może w jego rolę powinna wcielić się kobieta? Przeprowadziliśmy wśród festiwalowej publiczności sondę, pytając kto powinien zagrać Kopernika. Odpowiedzi mogą Was zaskoczyć.

W tym dziale również

Google Translate

Aktualności Tofifest