Tofifest

Newsletter

„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!
Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”
Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską
W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Beats of Freedom – Zew wolności

Beats of Freedom · reż. Leszek Gnoiński, Wojciech Słota
Polska 2009, 75’

Trailer

Beats of Freedom Zew wolności to porywający film o narodzinach rocka w Polsce. W czasach, gdy życie Polaków kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem o kolosalnej sile rażenia. „Żelazna kurtyna” nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie, dzięki tej muzyce, odnaleźli swoją przestrzeń wolności. Polski rock od początku stał w kontrze do zastanej rzeczywistości. Piosenki kruszyły stereotypy i tworzyły więzi między ludźmi. Swoistą enklawą wolności stał się festiwal w Jarocinie, barwnie pokazany w filmie dzięki niepublikowanym dotąd materiałom archiwalnym.

Reżyser:Leszek Gnoiński, Wojciech Słota
Scenariusz:Leszek Gnoiński, Wojciech Słota
Zdjęcia:Leszek Gnoiński, Wojciech Słota
Montaż:Wojciech Słota
Obsada:Marek Niedźwiecki, Krzysztof Skiba, Jurek Owsiak, Kazik, Muniek Staszczyk, Kora, Tomasz Lipiński