Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Boso, ale na rowerze

De Helaasheid der dingen / La Merditude des Choses · reż. Feliks van Groeningen
Belgia, Holandia 2009, 108’

Trzynastoletni Gunter Strobbe mieszka wraz z ojcem i trzema wujkami w domu swych dziadków. Absurdalne pomysły są tu na porządku dziennym, a im bardziej szalone, tym lepiej, bo wszyscy realizują je z większym zapałem. Mistrzostwa świata w piciu, rajd na rowerach na golasa czy planszowa gra Tour de France, w której, aby wygrać, trzeba się napić, od razu znajdują chętnych. Boso, ale na rowerze to zaskakująca i oryginalna kombinacja tragikomicznego romansu i czarnego humoru, połączonego z klimatem muzyki Roya Orbisona. Wiele scen ma charakter komiczny, a nawet absurdalny, ale wszystko podszyte jest tu głębszym znaczeniem.

Reżyser:Feliks van Groeningen
Scenariusz:Christophe Dirickx, Feliks van Groeningen
Muzyka:Jef Neve
Zdjęcia:Ruben Impens
Montaż:Nico Leunen
Obsada:Kenneth Vanbaeden, Valentijn Dhaenens, Koen De Graeve, Wouter Hendrickx, Johan Heldengergh, Bert Haelvoet, Gilda de Bal, Natali Broods, Pauline Grossen, Sofie Palmers
Nagrody:Wyróżnienie specjalne / Special Award (Międzynarodowe Stowarzyszenie Kin Artystycznych / CICAE 2009); Złoty Tulipan / Golden Tulip Award (29. MFF w Stambule / 29th IFF in Isambul)