Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Była sobie dziewczyna

An Education · reż. Lone Scherfig
Wielka Brytania 2009, 95’

Trailer

Wczesne lata 60. Szesnastoletnia Jenny Mellor mieszka z rodzicami na przedmieściach Londynu w Twickenham. Zgodnie z wolą ojca, wszystkie działania Jenny podporządkowane są jednemu celowi ― przyjęciu na studia w Oxfordzie, by jej życie wyglądało lepiej, niż jego. Jenny jest ładną, bystrą i pilnie uczącą się dziewczyną... Jej życie zmienia się diametralnie, gdy spotyka Davida Goldmana, mężczyznę dwukrotnie starszego od siebie...

Reżyser:Lone Scherfig
Scenariusz:Nick Hornby
Muzyka:Paul Englishby
Zdjęcia:John de Borman
Montaż:Barney Pilling
Obsada:Carey Mulligan, Peter Sarsgaard, Alfred Molina
Nagrody:Najlepsza Aktorka / Best Leading Actress (BAFTA Award 2009), Najlepsze Zdjęcia / Best Cinematography, Nagroda Publiczności / Audience Award (Sundance Film Fextival 2009)