Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Drugi brzeg

Gagma Napiri · reż. George Ovashvili
Gruzja, Kazachstan 2009, 90’

Trailer

Rozdzielony z ojcem na początku wojny abchasko-gruzińskiej, 12-letni lekko zezowaty Tedo jest zmęczony życiem uchodźcy. Pracuje ciężko w warsztacie samochodowym, a jego młoda mama, Keto, pracuje jako sprzedawczyni. Nie mogą jednak związać końca z końcem i aby przetrwać Keto zaczyna się prostytuować. Tedo nie jest w stanie tego znieść i wyrusza na poszukiwanie swojego ojca w ogarniętej wojną Abchazji. Robi to, pomimo ostrzeżeń. Nie znając miejscowego języka i obawiając się o swoje bezpieczeństwo, Tedo udaje głuchego podczas swej odysei przez rzeczywiste i emocjonalne pejzaże oraz granice, gdzie rządzi nacjonalizm i zasada „oko za oko”. Zniszczony wojną świat, który napotyka chłopiec, odzwierciedla skomplikowaną walkę odbywającą się w jego psychice.

Reżyser:George Ovashvili
Scenariusz:Rustam Ibragimbekov, George Ovashvili, Nugzar Shataidze
Muzyka:Josef Bardanashvili
Zdjęcia:Shahriar Assadi
Montaż:Sun-Min Kim
Obsada:Tedo Bekauri, Galoba Gambaria, Nika Alajaev, Tamara Meskhi

George Ovashvili urodził się w 1963 roku w Tiflis (Gruzja). Jest absolwentem Gruzińskiego Państwowego Instytutu Kina i Teatru (1996) i Nowojorskiej Akademii Filmowej w Universal Studios w Hollywood.

Filmografia:

  • 1997: Wagonette
  • 2005: Zgvis doninan
  • 2010: Drugi brzeg / Other Bank