Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Walka

Fight, The · reż. Adam Tarnowski
Polska 2010, 9’

Fight Club Krakowiak został założony w 2002 roku przez Artura Krakowiaka dla młodych, niepokornych ludzi. Biorę chłopaków z ulicy, bo nie chcę, by się włóczyli, wystawali po bramach i wpadali w narkotyki. Chcę, by swą złość wyładowywali w ringu, nie na ulicy mówi Artur Krakowiak, który poświęca swym podopiecznym czas i serce, stając się dla nich nie tylko trenerem, ale „drugim ojcem”. Główną ideą działania klubu jest resocjalizacja młodzieży poprzez uprawianie trudnego sportu jakim jest Muay Thai — boks tajski. Klub jest oferuje darmowe treningi wszystkim chętnym i zaprasza życzliwe osoby, które chciałyby pomóc zawodnikom i klubowi w jego funkcjonowaniu.

Reżyser:Adam Tarnowski
Zdjęcia:Daniel Łukasiak

Adam Tarnowski i Daniel Łukasiak tworzą bydgoski zespół filmowy Telewizja BYDZIA TV. Są sprawnymi rejestratorami wydarzeń kulturalnych, festiwali i eventów, ale także producentami własnych reportaży i filmów autorskich. Ich ostatnim dziełem jest powstajaca w Bydgoszczy produkcja wojenna, jako pierwsza sięgająca do historii bydgoskiej „krwawej niedzieli” z września 1939 roku. Obraz opowie o losach Heleny Bembnista, najmłodszej Polki rozstrzelanej po wyroku sądu specjalnego w 1940 roku przez Niemców, w odwecie za wydarzenia „krwawej niedzieli”.