Tofifest

Newsletter

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Polonika
Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonika prezentujemy najciekawsze filmy autorstwa lub z udziałem polskich artystek i artystów. Więcej »

Osobliwa piątka Tima Burtona
Osobliwy, nietuzinkowy, wyjątkowy, niepodobny do nikogo, tylko do siebie. Świat Tima Burtona to świat wielkiej wyobraźni, nietypowej, barwionej różnymi kolorami, bogatej w zadziwiające dźwięki i postaci. Kino nieposkromione, nie do zatrzymania. Piękne, żywe, wciągające. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Świat zza krat

World Through Bars, The · reż. Adam Tarnowski
Polska 2009, 24’

Co kryje się za kratami więzienia? Jak żyje człowiek w nim osadzony? Jest to na pewno inny świat. Ale czy taki, jaki sobie wyobrażamy? Jest to dokument o niezwykłym miejscu i niezwykłych ludziach. O ludziach, którzy dostają szansę. O przełożonych, którzy w nich wierzą, bo ...żaden człowiek jakkolwiek nisko upadły, nie powinien być uważanym za niezdolnego do moralnego odrodzenia. Ciekawym elementem filmu jest ilustrująca go ścieżka dźwiękowa, którą są utwory zespołu założonego przez więźniów.

Reżyser:Adam Tarnowski
Muzyka:Paragraf 2009, Kevin McLeod
Zdjęcia:Daniel Łukasiak

Adam Tarnowski i Daniel Łukasiak tworzą bydgoski zespół filmowy Telewizja BYDZIA TV. Są sprawnymi rejestratorami wydarzeń kulturalnych, festiwali i eventów, ale także producentami własnych reportaży i filmów autorskich. Ich ostatnim dziełem jest powstajaca w Bydgoszczy produkcja wojenna, jako pierwsza sięgająca do historii bydgoskiej „krwawej niedzieli” z września 1939 roku. Obraz opowie o losach Heleny Bembnista, najmłodszej Polki rozstrzelanej po wyroku sądu specjalnego w 1940 roku przez Niemców, w odwecie za wydarzenia „krwawej niedzieli”.