Tofifest

Newsletter

FORUM
W paśmie FORUM od lat pokazujemy filmy, które zdobyły uznanie zarówno polskiej, jak i zagranicznej widowni oraz krytyków, stając się źródłem wielu filmowych i społecznych dyskusji. Więcej »

Romantyczno-wampiryczna piątka
W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE
W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Świat zza krat

World Through Bars, The · reż. Adam Tarnowski
Polska 2009, 24’

Co kryje się za kratami więzienia? Jak żyje człowiek w nim osadzony? Jest to na pewno inny świat. Ale czy taki, jaki sobie wyobrażamy? Jest to dokument o niezwykłym miejscu i niezwykłych ludziach. O ludziach, którzy dostają szansę. O przełożonych, którzy w nich wierzą, bo ...żaden człowiek jakkolwiek nisko upadły, nie powinien być uważanym za niezdolnego do moralnego odrodzenia. Ciekawym elementem filmu jest ilustrująca go ścieżka dźwiękowa, którą są utwory zespołu założonego przez więźniów.

Reżyser:Adam Tarnowski
Muzyka:Paragraf 2009, Kevin McLeod
Zdjęcia:Daniel Łukasiak

Adam Tarnowski i Daniel Łukasiak tworzą bydgoski zespół filmowy Telewizja BYDZIA TV. Są sprawnymi rejestratorami wydarzeń kulturalnych, festiwali i eventów, ale także producentami własnych reportaży i filmów autorskich. Ich ostatnim dziełem jest powstajaca w Bydgoszczy produkcja wojenna, jako pierwsza sięgająca do historii bydgoskiej „krwawej niedzieli” z września 1939 roku. Obraz opowie o losach Heleny Bembnista, najmłodszej Polki rozstrzelanej po wyroku sądu specjalnego w 1940 roku przez Niemców, w odwecie za wydarzenia „krwawej niedzieli”.