- Program do pobrania
- Filmy od A do Z
- Gala otwarcia
- Gala zakończenia
- ON AIR
- SHORTCUT
- FROM POLAND
- MISTRZOWIE. Costa Gavras
- FOCUS. Julia Jentsch
- NOWE KINO GRUZIŃSKIE
- FORWARD!
- CAMP NOT DEAD
- FORUM 09/10
- LINDA SPECIAL
- POWER OF REALITY
- CULTURAL EXCHANGE
- Akademia Filmu Europejskiego
- LOKALIZACJE
- OPEN SPACE
- FILMOGRANIE
- Fundusze Filmowe (RFF)
- IDŹ POD PRĄD – koncert
- eNeRDe loves tofifest
- Instytut B61
Dzień piąty na 23. MFF BellaTOFIFEST
Piątego dnia zapraszamy na festiwalową premierę filmu „Teściowie 3”! Po seansie spotkamy się z twórcami: Mają Ostaszewską, Wojciechem Mecwaldowskim i Anną Bartenbach. W programie również okołofilmowe rozmowy z Jerzym Radziwiłowiczem, Igą Lis i Katarzyną Herman. Spotkania z twórcami są otwarte dla publiczności.
W CKK Jordanki o godz. 14:50 pokażemy film Where the Wind Comes From w reż. Amela Guellaty, który bierze udział w konkursie głównym On Air. Po projekcji z widzami porozmawia odtwórca głównej roli – Slimem Baccarem. O godz. 18:00 zapraszamy na festiwalową premierę filmu Teściowie 3 w reżyserii Jakuba Michalczuka, którą uświetni spotkanie z twórcami: Mają Ostaszewską, Wojciechem Mecwaldowskim oraz Anną Bartenbach.
W Cinema City o godz. 16:00 odbędą się trzy seanse. W ramach pasma Polonica pokażemy film Sprawa Goldmana w reż. Cédrica Kahna, po którym zapraszamy na rozmowę z Jerzym Radziwiłowiczem. W paśmie Niepokorne widzowie zobaczą film Kompleta w reż. Magdaleny Hueckel i Tomasza Śliwińskiego, którzy po seansie spotkają się z festiwalową publicznością. Natomiast w ramach pasma Must See Must Be pokażemy Edge of the Night, a po projekcji o filmie opowie reżyser – Türker Süer. O godz. 18:10 zaprezentujemy film konkursu głównego On Air – 1001 Frames w reż. Mehrnousha Alii. O godz. 19:00 odbędą się dwie projekcje w ramach konkursu From Poland. Po filmie Przepiękne! z publicznością spotkają się: reżyserka filmu Katarzyna Priwieziencew, Katarzyna Herman, Katarzyna Sarnowska i Konrad Eleryk. Natomiast po projekcji Pani od polskiego o filmie opowiedzą reżyser Radosław Piwowarski oraz Sylwia Skrzypczak-Piękoś. O godz. 20:00 zapraszamy na pokaz specjalny filmu Bałtyk. Seans uświetni dyskusja o filmie z reżyserką Igą Lis.
W Dworze Artusa o godz. 17:00 zaprezentujemy klasykę polskiego kina – Krótki film o miłości w reż. Krzysztofa Kieślowskiego. Pokaz jest częścią pasma Złote Lwy Krzysztofa Kieślowskiego, organizowanego w ramach projektu „50 na 50” Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Pełny harmonogram festiwalu jest dostępny tutaj. Zapraszamy również do przeglądania zdjęć z 23. MFF BellaTOFIFEST. Więcej »
„Dla mnie najważniejszy jest aktor” – spotkanie po filmie „Sezony”
Film „Sezony” został zaprezentowany podczas trzeciego dnia 23. MFF BellaTOFIFEST. Po projekcji z naszą festiwalową publicznością spotkali się twórcy filmu: reżyser Michał Grzybowski, laureatka Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego im. Poli Negri dla Aktorki - Agnieszka Dulęba-Kasza, Łukasz Simlat, Grzegorz Wiśniewski i Edgar de Poray. Więcej »
Dzień czwarty na 23. MFF BellaTOFIFEST
Czwartego dnia festiwalu czeka nas m.in. spotkanie z Janem Peszkiem i Olgą Chajdas po familijnym seansie „Dziadku, wiejemy!”, rozmowa z Xawerym Żuławskim, Andrzejem Chyrą, Bartoszem Gelnerem, Konradem Elerykiem i Waldemarem Kulejem po filmie „Kulej. Dwie strony medalu”, a także z Oliwią Zakrzewską, reżyserką „Łodzi podwodnej”. Więcej »
Do naprawy
Under repair · reż. Dariusz Gackowski
Polska 2007, 10’
Zakład naprawy sprzętu RTV Janusza Borowego to żywy zabytek minionych dekad. Dzisiaj sprzętów się nie naprawia. Zepsute DVD wyrzuca się na śmietnik. A do Borowego ludzie przychodzą z odkurzaczem, telewizorem, starym radiem. Nie tylko emeryci. Młodzi bydgoszczanie wiedzą, że tylko tu, w maleńkiej klitce na jednym z osiedli, naprawić można magnetofon szpulowy po ojcu, na którym wciąć słucha się nagrań Beatlesów… Nostalgiczna, opowiedziana z uśmiechem historia.
Reżyser: | Dariusz Gackowski |
Grupa młodych dokumentalistów z Bydgoszczy — Darek Gackowski, Krzysztof Nowicki, Monika Paprzycka. „Trójca”, ale czy święta? Na pewno świetna w popularyzacji filmu niezależnego. Zarówno jako twórcy, jak i animatorzy pokazów filmowych. Dariusz Gackowski to przede wszystkim fotografik; w filmie niezależnym próbuje swoich sił w dokumencie. Na różnych polskich festiwalach pokazywany był ostatnio jego Marek o trudnej sztuce życia codziennego osoby niewidomej. Krzysztof Nowicki, kolejny z współtwórców Koloroffonu, to autor znany już bywalcom niezależnych festiwali — w Ostródzie zrealizował bardzo ciekawy dokument o subkulturze reggae Reggae to moje życie (2008).
Poza wielkim ekranem, poza szeroką dystrybucją multipleksów tworzy się i rozprzestrzenia niezależna sztuka filmowa pełna emocji i pasji — tak mówią o swojej sztuce Koloroffonowcy.