- Program do pobrania
- Filmy od A do Z
- Gala otwarcia
- Gala zakończenia
- ON AIR
- SHORTCUT
- FROM POLAND
- MISTRZOWIE. Costa Gavras
- FOCUS. Julia Jentsch
- NOWE KINO GRUZIŃSKIE
- FORWARD!
- CAMP NOT DEAD
- FORUM 09/10
- LINDA SPECIAL
- POWER OF REALITY
- CULTURAL EXCHANGE
- Akademia Filmu Europejskiego
- LOKALIZACJE
- OPEN SPACE
- FILMOGRANIE
- Fundusze Filmowe (RFF)
- IDŹ POD PRĄD – koncert
- eNeRDe loves tofifest
- Instytut B61
„Lesson Learned” i „Pod szarym niebem” zwycięzcami 23. MFF BellaTOFIFEST!
Konkurs główny On Air zwyciężył film „Lesson Learned” w reż. Bàlinta Szimlera, a konkurs From Poland – „Pod szarym niebem” w reż. Mary Tamkovich. Więcej »
„Nie podlizywać się publiczności” – spotkanie z Kazikiem Staszewskim
Siódmego dnia 23. MFF BellaTOFIFEST publiczność miała okazję do spotkania z wszechstronnie utalentowanym artystą Kazikiem Staszewskim, laureatem Złotego Anioła za niepokorność twórczą i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiej sceny muzycznej. Więcej »
„Pójść więcej niż na całość” – spotkanie z Marią Mamoną i Jackiem Petryckim
W ostatni dzień 23. MFF BellaTOFIFEST, tuż przed uroczystym wręczeniu Nagrody im. Ryszarda Bugajskiego dla najlepszego reżysera polskiego filmu w konkursie From Poland, odbył się pokaz słynnego „Przesłuchania”, a także rozmowa z żoną reżysera, Marią Mamoną oraz scenarzystą i autorem zdjęć, Jackiem Petryckim. Więcej »
90 lat minęło
90 Years Has Gone · reż. Anna Paprzycka
Polska 2008, 7’
Ja ci powiem, że prawdziwej miłości nie ma — te słowa jednej z bohaterek krótkiego dokumentu Anny Paprzyckiej to nie jedyne zaskoczenie. Nie mówi tego bowiem zawiedziona nastolatka, ale 90-letnia starsza pani w domu spokojnej starości, który odwiedziła reżyserka. Paprzycka przygląda się w swoim filmie starym ludziom i słucha ich opowieści o życiu, zagubionych miłościach i strachu przed śmiercią.
Reżyser: | Anna Paprzycka |
Grupa młodych dokumentalistów z Bydgoszczy — Darek Gackowski, Krzysztof Nowicki, Monika Paprzycka. „Trójca”, ale czy święta? Na pewno świetna w popularyzacji filmu niezależnego. Zarówno jako twórcy, jak i animatorzy pokazów filmowych. Dariusz Gackowski to przede wszystkim fotografik; w filmie niezależnym próbuje swoich sił w dokumencie. Na różnych polskich festiwalach pokazywany był ostatnio jego Marek o trudnej sztuce życia codziennego osoby niewidomej. Krzysztof Nowicki, kolejny z współtwórców Koloroffonu, to autor znany już bywalcom niezależnych festiwali — w Ostródzie zrealizował bardzo ciekawy dokument o subkulturze reggae Reggae to moje życie (2008).
Poza wielkim ekranem, poza szeroką dystrybucją multipleksów tworzy się i rozprzestrzenia niezależna sztuka filmowa pełna emocji i pasji — tak mówią o swojej sztuce Koloroffonowcy.