Tofifest

Newsletter

„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!
Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”
Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską
W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Ich bin’s. Helmut

It’s me. Helmut · reż. Nicolas Steiner
Niemcy, Szwajcaria 2009, 12’

Helmut obchodzi swoje 60-te urodziny. Tyle, że… faktycznie ma 57 lat. Po prostu jego żona, Gertruda, pomyliła się. To staje się impulsem do rozpadnięcia się istniejącego od lata fasadowego związku. Gdy runie fałszywe domowe ciepełko, odchodzą starzy przyjaciele, a Helmut staje twarzą w twarz ze swoją przeszłością — dziwacznym wyznaniem miłości do przemijania.

Reżyser:Nicolas Steiner
Scenariusz:Nicolas Steiner, Stefanie Ren
Muzyka:Hidden White Horn Jazz Band
Zdjęcia:Clemens Baumeister
Nagrody:Najlepszy Szwajcarski Film Krótkometrażowy / Best Swiss Short Film (MFF / IFF Winterthur 2009), 2. Nagroda dla Najlepszego Europejskiego Filmu Krótkometrażowego / 2nd price for Best European Short Film (FEC Cambrils Reus 2010)

Nicolas Steiner urodził się w 1984 roku w małym miasteczku w szwajcarskich Alpach. Od października 2007 studiuje reżyserię w Akademii Filmowej Baden-Württemberg w Ludwigsburgu w Niemczech.