Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Filmy dla dzieci po ukraińsku podczas 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Podczas 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest najmłodsi widzowie z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w pokazie bajek „Весела ферма” („Klara Muu”) oraz „Пелле Безхвостько” („Filonek Bezogonek”) w ukraińskiej wersji. Więcej »

Фільми для дітей українською мовою під час 20. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор‘я
Під час 20. Міжнародного Кіно-фестивалю Tofifest, наймолодші глядачі з України мали змогу взяти участь у показі казок «Весела ферма» та «Пелле Безхвостько» в українській версії. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

M

M · reż. Felix Dufour-Laperriere
Kanada 2009, 8’
Polska premiera

M to film zbudowany z asamblaży, zestawionych ze sobą elementów i animowanych struktur. Małe układy architektoniczne kolejno pojawiają się i zachodzą na siebie. Obserwujemy powstające na krótko mgławice oraz najbardziej złożone struktury, czasami przypominające gwiazdozbiory i inne konstelacje ciał niebieskich. Film ten jest wynikiem trwających rok wizualnych i technicznych poszukiwań.

Reżyser:Felix Dufour-Laperriere
Scenariusz:Felix Dufour-Laperriere
Muzyka:Gabriel Dufour-Laperriere
Zdjęcia:Felix Dufour-Laperriere
Montaż:Felix Dufour-Laperriere

Felix Dufour-Laperriere urodził się w 1981 w Chicoutimi (Quebec/Kanada). Studiował w Montrealu, tam też obecnie żyje i pracuje. Jego filmy prezentowane są w niezliczonych galeriach i muzeach oraz na festiwalach — jego film Rosa Rosa brał udział w konkursie podczas ubiegłorocznego TOFIFEST. Jest współzałożycielem wirtualnej galerii www.lappentis.com.