Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Astronaut On the Roof, The

Astronaut On the Roof, The · reż. Sergi Portabella
Niemcy 2010, 12’

Dwóch młodych filmowców chce napisać scenariusz filmu, który uczyni ich sławnymi. Opierają się na słowach Godarda: Wszystko, czego potrzebujesz, by zrobić film, to dziewczyna i pistolet. Tak więc zaczynają z dziewczyną i pistoletem. A potem... chłopiec, samochód, kradzież, astronauta, zakrwawiony palec człowieka w koszu na śmieci, postać o imieniu Mystery Man, pokój w motelu, seks i ninja i… O czym jest ten film?

Reżyser:Sergi Portabella
Scenariusz:Sergi Portabella
Muzyka:Sebastian Pille, Alex Komlew
Zdjęcia:Bet Rourich
Montaż:Julia Wiedwald
Obsada:Tomas Sinclair Spencer, Jesse Inman, Patrick Diemling, Julia Hartman, Mark Bischoff, Sebastian Kwaschik
Nagrody:Jeden z pięciu finalistów Berlinale / One of the five finalists of Berlinale (2010)

Sergi Portabella (urodzony w Barcelonie w 1980 roku) w latach 1998-2002 studiował sztuki audiowizualne na ESCAC. W 2003 wraz z dwoma przyjaciółmi z uczelni, otworzył wytwórnię Bipolar, ukierunkowaną głównie na produkcję teledysków. Jest autorem i reżyserem kilku telewizyjnych mini-seriali oraz filmów krótkometrażowych.