Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Urodziny

Födelsedag · reż. Jenifer Malmqvist
Polska, Szwecja 2010, 18’

To historia pary lesbijek w średnim wieku. Sara kocha Katerinę i przygotowuje dla niej niespodziankę na 40-te urodziny. Katerina też ma dla niej niespodziankę. Niestety niemiłą... Film poruszający skomplikowane wątki homoseksualne został ciepło przyjęty na prestiżowym Festiwalu Sundance w USA i Festiwalu Fimów Fabularnych w Gdyni.

Reżyser:Jenifer Malmqvist
Scenariusz:Jenifer Malmqvist
Zdjęcia:Ita Zbroniec-Zajt
Montaż:Bogusława Furga
Obsada:Lotten Roos, Asa Karlin, August Lindmark, Liva Leijsne Elkjaer
Nagrody:Złote Lwy — Konkurs etiud fabularnych i fabularnych filmów dyplomowych szkół filmowych (FPFF Gdynia 2010); Sundance FF; Torino FF; Verzaubert FF; Pink Apple FF Zurich

Jenifer Malmqvist, urodzona w południowej Szwecji, uprawiała wiele zawodów, podejmowała również naukę na różnych kierunkach. Po reżyserii amatorskiego teatru rozpoczęła studia filmowe w Szwecji oraz w Polsce.